• 0 282 263 30 01

  • Ertuğrul Mah. Cemal Nadir Sk. No:12 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ (Tarihi Beşevler)

  • info@tekulas.com

KURUMSAL

TEKULAŞ,

Herkes tarafından TEKPARK olarak bilinen işletmemizin asıl adı TEKULAŞ olup, 01.01.2016 tarihinden bu yana hizmet vermekte ve bünyesinde iki hizmet alanını barındırmaktadır.

Ulaşım ve park. Hizmet ve servis sektöründe; “müşteri doğmamış ihtiyaçları karşılandığından memnun olur” sözü vardır. Bizlerde çalışmalarımızı bu bakış açısı ile şekillendirmekte ve yönetmekteyiz.

Dünden bugüne geçen süre zarfında, içerisinde bulunduğumuz 21. yy da Dünya, Sanayi 4.0’ı dönemini yaşarken, insanlarımızın, yaşam tarzları, beklentileri, ihtiyaçları ve hassasiyetleri de hızlı bir değişimin sürecine girdi.

Bizi ilgilendirdiği tarafı ile bu değişimlerden en çok nasibini de şehirler almaktadır. Sanayileşme ile birlikte her gün nüfus hızla artmaktadır. Bunun sonucu olarak kontrol edilemeyen bir mesken ihtiyacı oluşmakta, bu amaçla yapılan mesken alanları cazibe merkezi olmakta, buna artan ekonomik refah ile araç sayılarının artma eğiliminde olması da eklenince, karşımızda ulaşım ve otopark sorunlarını bulmaktayız. ULAŞIM adı altında, doğrudan üstlendiğimiz Çorlu şehir içi, kısmen üstlendiğimiz Süleymanpaşa ve Kumbağ hatları yanında TETUS projesi ile partner olduğumuz kooperatiflerimiz ile Toplu Taşıma görevini birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Gelişen teknolojiyi ve yenilikleri takip ederek hızlı iletişimin bütün nimetlerinden faydalanarak sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamaktayız. Amacımız; duraklarımıza ve araçlarımıza her gün yaşadıkları ile birlikte gelen vatandaşlarımızın, duraklarımızda ve araçlarımızda geçirdikleri zamanlarını güzellikler ile donatmak. Ulaşım, park sorunu ve yaşamı kolaylaştırmanın yolu Toplu Taşımanın tercih edilmesi ile doğru orantılı. Biniş kartlarımızdan, bayilerimizden, bayi yüklemelerinden, artan sefer sayımıza, yenilenen araçlarımız ile yolculuk konforunun arttırılmasına, maliyetlerinin minimize edilmesine, nitelikle personelimize kadar her aşamada kaliteli hizmet sunmak için çalışıyoruz.

TEKPARK tarafından baktığımızda da başlıca kuruluş amacımız;

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ait açık, kapalı ve yol üstü otoparkları devralıp, tek elden ve sistemli bir şekilde yönetip işletmek,

Şehir içinde kısa süreli parklanmayı teşvik etmek,

Açık veya kapalı otopark alanları ile de uzun süreli parklanmayı ana arterlerden alıp daha az yoğun olan bölgelere aktarmak ve böylelikle şehir içi trafik yoğunluğunun azaltılmasına katkı sağlamak,

Şehir içi trafik yoğunluğunun azaltılmasına katkı sağlamak için projeler üreten Tekpark, yeni yapılacak otoparkların nereye yapılacağını stratejik olarak belirlemek ve ağırlıklı olarak yeraltı veya katlı otoparklar yapmak amacı ile hizmet vermektedir.

Paydaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler hizmet sunduğumuz tüm personelimize, her geçen gün sorumluluklarımızın ne kadar önemli olduğunu ve her gün ne kadar hızlı olmamız gerektiğini hatırlatıyor.

Öncelikle, gelecekte çocuklarımıza da yaşanabilir bir şehir bırakma yükümlülüğümüzü aklımızdan çıkarmaz, İşimizi, halkımız ve Tekirdağ’ımızı ne kadar sever ve sahiplenirsek sorumluluklarımızı yerine getirmek için o kadar çok nedenimiz olur.

Gelen her günde yeni sebepler bulmak ve bu sebepleri sizler için artırmak ümidiyle saygılar sunuyorum.

Ali Osman YAŞAR

Genel Müdür